Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lajkujte nasu fejsbuk stranicu https://www.facebook.com/fkbacka.bp
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Stadion "Slavko Maletin Vava"

Ići dole 
+65
Milhaus
FKBP
igor-bp
head hunter pg
pdvfc
napredBacka
Mikela
Dzoni
ilovebackapalanka
Kobajla
Daki86
panke09
aimar
1986Nenad
martick
bossmita
Miki Veliki
Gorangoxy
JovanRaskovic
Neko
nagib
maurinjo
deki
SirkBP
Nikola Petrovic BG
NikolaRadjenovic
Ventilvoje
PLAVOGARDISTA
Sloboda Ili Ništa
laki987
KanarinacNS
Напред Бачка
vlada budala
majstorBP
Zelen 81
grnja
marko celarevo
Gogi
Киламанија
Nervno
patriota-pancevo
Rale BP
Шоне
DimaBP
miletesic01
Pera
Ludak
GALO
zivanov
MarjanRnic
sportista
dunavska76neman
x-man
LjubiteljFudbala
srba ilic
bolle86
Boka
BraneBP
ZILE
Joca
Danac
Vojvoda
Kleka
Marko 89
Admin
69 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 52 ... 78  Sledeći
AutorPoruka
miletesic01




Број порука : 1695
Join date : 01.04.2015

Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stadion "Slavko Maletin Vava"   Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 Icon_minitimeNed Feb 21, 2016 12:50 am

Vojvoda ::
Mile ja sam visecza verziju od 39 metara da ne dobijemo skracenu tribinu, sto se tice istoka tamo ima mesta za 6 redova u tom slucaju i sever bi trebao dobiti 6, a ako ostane 5 na istoku onda i sever 5. Nikakve primedbe nemam samo sugerisem kako bi se dobio sklad.
HvaLA svima na idejama a na LUju je sada da da moguca resenja i ideje Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 1093637683
Nazad na vrh Ići dole
Joca




Број порука : 229
Join date : 24.07.2014

Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stadion "Slavko Maletin Vava"   Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 Icon_minitimePon Feb 22, 2016 9:38 am

Ako imate nekakve makete ne bi bilo lose ovde postaviti vise njih. Slazem se sa mislim Vojvodom da treba voditi racuna da istok i zapad budu iste visine i da sever bude sto duzi po mogucnosti od korner zastavice do druge zastavice. Ja se samo plasim ovako necega.
Nakaza od tribine u Novom Sadu http://www.fkvojvodina.rs/wp-content/uploads/2011/06/sector-for-guest-fans-2.jpg

Dobar primer jeste nasa zapadna tribina, cela jednaka i zdravo.
Nazad na vrh Ići dole
miletesic01




Број порука : 1695
Join date : 01.04.2015

Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stadion "Slavko Maletin Vava"   Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 Icon_minitimePon Feb 22, 2016 11:01 pm

Joca ::
Ako imate nekakve makete ne bi bilo lose ovde postaviti vise njih. Slazem se sa mislim Vojvodom da treba voditi racuna da istok i zapad budu iste visine i da sever bude sto duzi po mogucnosti od korner zastavice do druge zastavice. Ja se samo plasim ovako necega.
Nakaza od tribine u Novom Sadu http://www.fkvojvodina.rs/wp-content/uploads/2011/06/sector-for-guest-fans-2.jpg

Dobar primer jeste nasa zapadna tribina, cela jednaka i zdravo.
Luj je dao ideju da tribina na severu ipak bude u sirini od jedne do druge uzduzne linije sesnaesterca ( zbog drugih potrebnih sadrzaja ) radi estetike ...da ima ipak 7 redova za stajanje sirina gazista 1.metar visinska razlika izmedju gazista 40 cm ili 35 cm ostaje jos jedna velika dilema po projektu ona bi trebala da bude samo malo dignuta od zemlje tj. da prvo gaziste bude na 30 cm od zemlje a mi smi koji smo igrali fudbal mislimo da bi je trebalo podici od zemlje bar minimalnih 60-tak cm .Zasto ,najpre iz razloga vidljivosti i preglednosti sa nje,drugo ona bi u ovom slucaju "zamaskirala " pogled na pozadinu iza severne tribine ,a zasto ne celom sirinom terena jer je najveci problem kada je ona tako siroka izvodjenje kornera i mogucnosti da neko od nepristojnih navijaca pogodi nekim predmetom izvodjaca kornera i sledi suspenzija terena ( ovo su nam cak savetovali ljudi iz FSS da bude u sirini sesnesteraca ...) ona bi podigla kapacitet stadiona za oko 700 ljudi u komotitetu a ako treba cak i za vise od 1.000.-jer kako oni racunaju 3 do 4 coveka na kvadratni metar tribina sa "stajanjem" 35 duznih puta npr. 7 redova =245 m 2 puta npr. 4 to je oko 1.000 ljudi ...a ispod te tribine bi se napravile prostorije potrebne za masine za odrzavanje stadiona ,soba za hitnu pomoc gledaocima,soba za oduzimanje predmeta i privodjenje ...) Po Lujovom projektu Istocna tribina bi u najvisem redu do zgrade magacina dobila jos jedan red za postavljanje stolica i imala i ona 7 redova ...za sada toliko a danas se ugradjuju PVC vrata i prozori u svlacionicama i sluzbenim prostorijama a sutra se probija zid do terena za prosirenje VIP loze za goste ,medije i sluzbena lica ...u cetvrtak se montira nova kapija do Natine kafane korner kroz koju ce moci nesmetano da se omoguci ulaz vatr0gasnom vozilu i kolima hitne pomoci ...
Pozivam sve zainteresovane da dodju do stadiona i vide sta sve radimo Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 1093637683 ZAJEDNO SMO JACI I ZATO ZAJEDNO U SUPER LIGU Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 1093637683
Nazad na vrh Ići dole
miletesic01




Број порука : 1695
Join date : 01.04.2015

Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stadion "Slavko Maletin Vava"   Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 Icon_minitimeČet Feb 25, 2016 1:22 am

Na osnovu konsultacija sa komisijom koja licencira stadione za super ligu ,naprosto nam se namece jedno od mogucih resenja koji oni nude kao najboje bezbednostno resenje i cime bi se resio problem "utakmica sa viskim rizikom " a sustina je sledeca ,da se za istocnu tribinu ( koja bi u utakmicama viskog rizika ) pripala gostima napravi ulaz iz ul Jugoslovenske armije i da to bude tribina bez stolica kao zasebna celina a da se izgradi nova tribina na severu sa stolicama i da ulaz u nju bude na mestu danasnjeg ulaza za istocnu tribinu pored kafane korner i da njoj mozda damo ime "TRIBINA PLAVA GARDA " cime bi dugorocno resili rizik eventualnih nereda sa te tribine zbog blizine i dodira sa akterima utakmice ...Mozda je ovo i najbolje resenje .???
Nazad na vrh Ići dole
PLAVOGARDISTA




Број порука : 234
Join date : 23.09.2015

Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stadion "Slavko Maletin Vava"   Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 Icon_minitimeČet Feb 25, 2016 4:07 am

Ako na istoku ne budu stolice vec samo na zapadu i severu da li cemo ispuniti uslov od 3 000 stolica na stadionu?
Nazad na vrh Ići dole
miletesic01




Број порука : 1695
Join date : 01.04.2015

Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stadion "Slavko Maletin Vava"   Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 Icon_minitimeČet Feb 25, 2016 5:08 am

PLAVOGARDISTA ::
Ako na istoku ne budu stolice vec samo na zapadu i severu da li cemo ispuniti uslov od 3 000 stolica na stadionu?
Naravno-postavili bi na zapad +sever =3.000 stolica a na ovaj nacin bi skoncentrilsali sve nase navijace da budu blizu i smanjili rizik utakmica viskog rizika a na ostalim utakmica ko hoce ide na koju tribinu zeli ... Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 1093637683
Nazad na vrh Ići dole
Neko




Број порука : 392
Join date : 08.09.2014

Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stadion "Slavko Maletin Vava"   Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 Icon_minitimeČet Feb 25, 2016 6:35 am

Ako se ispunjava uslov sa brojem stolica, a rekli ste da hoće onda je ovo super rešenje
Nazad na vrh Ići dole
Vojvoda

Vojvoda


Број порука : 376
Join date : 29.07.2014
Локација : Stevana Supljikca

Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stadion "Slavko Maletin Vava"   Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 Icon_minitimeČet Feb 25, 2016 1:12 pm

Vremenom bi onda i na prebetobirani istok mogle doci stolice. Steta sto nije izvodljivo da gostujuce huliganske grupe budu iza gola ali sta sad.
Nazad na vrh Ići dole
nagib

nagib


Број порука : 875
Join date : 08.11.2015

Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stadion "Slavko Maletin Vava"   Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 Icon_minitimeČet Feb 25, 2016 1:38 pm

Dobra tema za raspravu. Bravo Mile.

Definicija meča visokog rizika ..... Veoma diskutabilna tema. može se o tome pričati danima

naime , svi mi koji smo na dan utakmice kupa Bačka vs C. Zvezda , bili na utakmici a i oni koji su (obični građani) šetali po gradu, videli su ograman broj "kornjača" po celom gradu. na svakom ćošku po užem i malo širem centru grada, bilo je po nekoliko žandara.
A na samom okruženju stadiona mnogo više. neko reče da je stiglo 4-5 autobusa ili koliko već.

Koliko znam nije bilo nikakvih problema ni pre utakmice ni tokom meče ni posle ..... Možda je najveća provokacija bila kad sam posle meča pitao jednog od njih 5-6 žandara koji su smoreni stajali ispred bioskopa , da li su se skuvali ispod oklopa Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 4174080217
Jedan me je bledo pogledao i verovatno bezvoljno odgovorio "još pitaš" ....

Naime , osim loše organizacije pri ulasku na sam stadion, bezbedosna organizacija meča je bila mogu reći besprekorna.
Sama "priroda" utakmice u kojoj delije nisu videle šansu za poraz i detalj da je pola navijača CZ bilo iz naše opštine, nije sama po sebi davala naznake bilo kakvih problema.
Naravno istih nije ni bilo i to je za svaku pohvalu iako nije propraćeno medijski i pored direktnog prenosa na Areni TV , nije pohvaljena bezbednost...

S druge strane , kada Bačka uđe u JSL i kad se sama "matematika" promeni , psihologija i pritisak važnosti meča će da se promeni..i sad tu dolazimo do važnosti bezbednosti ....

primera radi....
Utakmica za ulaz u ligu šampiona Partizan vs Sherif 27 July 2005 . Nas 10ak iz Palanke odemo da navijamo i raziđemo se u par grupica.
I njih 3ijca nalete na braću iz Vrbasa ili beše iz Kule i dobiju batine ???
Pa čekajte ljudi, navijamo za isti tim !!!???

E tako nešto ne sme da se desi kod nas !!!
A gostujući igrači moraju da uđu ranije na tribinu koja je za njih određena i da izađu tek kada svi ostali napuste tribine.
To je bilo i sa zvezdom i uz veliku pratnju žandarmerije i nikakvih problema nije bilo.

Sad dolazim do glavnog pitanja. Bitno je da se trbina za gostujuće navijače lepo projektuje kako bi je žandarmerija što bolje kontrolisala.

Tako da mislim da je najbolje da se gosti izoluju na sam istok. Jer ako budu na severu, mogu da bacaju razne predmete i gađaju navijače koji bi sa istočne tribine izlazili napolje okolo severne tribine.

Veoma lep primer smo imali mi koji smo bili na utakmici Proleter vs Bačka na slanoj bari. Čim smo svi ušli na tribinu za goste ( a bilo nas je oko 200, skoro puna tribina) oni su nas zaključali tako da ni na poluvremenu nije mogao niko da uđe niti izađe.
I nije bilo aspolutno nikakvih problema.
Dok su na istom stadionu problem napravili sami igrači bežanije i razbili svaličionicu pa je morala i interventna policija da reaguje, a njihovih 30ak navijača na tribini za goste su samo pratili pogledom.

Gde god da se postavi tribina za gostujuće navijače , na severu ili na jugo-istoku, Verujem da će biti izgrađena po svim normama koje će obezbediti maximalnu bezbednost.
Ostatak posla za utakmice visokog rizika treba da odrade žandari....

A posao će im biti utoliko lakši ako se sve pripremi kako valja.

Nazad na vrh Ići dole
miletesic01




Број порука : 1695
Join date : 01.04.2015

Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stadion "Slavko Maletin Vava"   Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 Icon_minitimeČet Feb 25, 2016 9:51 pm

nagib ::
Dobra tema za raspravu. Bravo Mile.

Definicija meča visokog rizika .....  Veoma diskutabilna tema. može se o tome pričati danima

naime , svi mi koji smo na dan utakmice kupa Bačka vs C. Zvezda , bili na utakmici a i oni koji su (obični građani) šetali po gradu, videli su ograman broj "kornjača" po celom gradu. na svakom ćošku po užem i malo širem centru grada, bilo je po nekoliko žandara.
A na samom okruženju stadiona mnogo više. neko reče da je stiglo 4-5 autobusa ili koliko već.

Koliko znam nije bilo nikakvih problema ni pre utakmice ni tokom meče ni posle ..... Možda je najveća provokacija bila kad sam posle meča pitao jednog od njih 5-6 žandara koji su smoreni stajali ispred bioskopa , da li su se skuvali ispod oklopa Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 4174080217  
Jedan me je bledo pogledao i verovatno bezvoljno odgovorio "još pitaš" ....

Naime , osim loše organizacije pri ulasku na sam stadion, bezbedosna organizacija meča je bila mogu reći besprekorna.
Sama "priroda" utakmice u kojoj delije nisu videle šansu za poraz i detalj da je pola navijača CZ bilo iz naše opštine, nije sama po sebi davala naznake bilo kakvih problema.
Naravno istih nije ni bilo i to je za svaku pohvalu iako nije propraćeno medijski i pored direktnog prenosa na Areni TV , nije pohvaljena bezbednost...

S druge strane , kada Bačka uđe u JSL i kad se sama "matematika" promeni , psihologija i pritisak važnosti meča će da se promeni..i sad tu dolazimo do važnosti bezbednosti ....

primera radi....
Utakmica za ulaz u ligu šampiona Partizan vs Sherif 27 July 2005 . Nas 10ak iz Palanke odemo da navijamo i raziđemo se u par grupica.
I njih 3ijca nalete na braću iz Vrbasa ili beše iz Kule i dobiju batine ???
Pa čekajte ljudi, navijamo za isti tim !!!???

E tako nešto ne sme da se desi kod nas !!!
A gostujući igrači moraju da uđu ranije na tribinu koja je za njih određena i da izađu tek kada svi ostali napuste tribine.
To je bilo i sa zvezdom i uz veliku pratnju žandarmerije i nikakvih problema nije bilo.

Sad dolazim do glavnog pitanja. Bitno je da se trbina za gostujuće navijače lepo projektuje kako bi je žandarmerija što bolje kontrolisala.

Tako da mislim da je najbolje da se gosti izoluju na sam istok. Jer ako budu na severu, mogu da bacaju razne predmete i gađaju navijače koji bi sa istočne tribine izlazili napolje okolo severne tribine.

Veoma lep primer smo imali mi koji smo bili na utakmici Proleter vs Bačka na slanoj bari. Čim smo svi ušli na tribinu za goste ( a bilo nas je oko 200, skoro puna tribina) oni su nas zaključali tako da ni na poluvremenu nije mogao niko da uđe niti izađe.
I nije bilo aspolutno nikakvih problema.
Dok su na istom stadionu problem napravili sami igrači bežanije i razbili svaličionicu pa je morala i interventna policija da reaguje, a njihovih 30ak navijača na tribini za goste su samo pratili pogledom.

Gde god da se postavi tribina za gostujuće navijače , na severu ili na jugo-istoku, Verujem da će biti izgrađena po svim normama koje će obezbediti maximalnu bezbednost.
Ostatak posla za utakmice visokog rizika treba da odrade žandari....

A posao će im biti utoliko lakši ako se sve pripremi kako valja.

BRAVO NAGIBE TO JE SUSTINA GADJAO SI PRAVO U METU ,NE ZELIMO DA RIZIKUJEMO DA ZBOG PAR LJUDI DOBIJEMO ZABRANU DA IGRAMO U BP Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 1093637683
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stadion "Slavko Maletin Vava"   Stadion "Slavko Maletin Vava" - Page 26 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Stadion "Slavko Maletin Vava"
Nazad na vrh 
Strana 26 od 78Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 52 ... 78  Sledeći
 Similar topics
-
» 9. kolo SLS Bačka vs Metalac .... subota stadion VAVA od 16h

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Forum :: FK Backa-
Skoči na: