Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lajkujte nasu fejsbuk stranicu https://www.facebook.com/fkbacka.bp
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti?

Ići dole 
+3
LjubiteljFudbala
BraneBP
Dunav
7 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Dunav

Dunav


Број порука : 38
Join date : 14.09.2014
Локација : Ilok

Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti? Empty
PočaljiNaslov: Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti?   Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti? Icon_minitimeNed Sep 14, 2014 1:23 pm

Nisam znao gdje temu da otvorim, pa sam je otvorio ovdje, nadam se da je to u redu.

Dakle u prethodnih mjesec dana imao sam prilike citati stare lokalne novine iz Iloka, pa sam naravno najvise citao o sportu i o nasem lokalnom klubu iz Iloka, Fruskogorcu. Primijetio sam da je u proslosti suradnja nasa dva kluba bila veoma dobra, jako puno igraca iz Backe Palanke je igralo u Iloku, vecinom sam vidio da su dolazili igraci iz omladinskog pogona ali bilo je i starijih. Upao mi je jedan igrac u oci, koji je dugo godina nakon sto je presao iz Backe, igrao u Fruskogorcu i to veoma zapazeno, bio je jako dobar napadac. Prezivao se Danilov, a mislim da se zvao Paja ili su ga tako zvali. Igrao je 70tih godina u Iloku i bio je clan ekipe koja je napravila najveci uspjeh u klubu, kada su usli u 3.ligu.

Zna li netko nesto malo vise o tome igracu, da li je ziv, zivi li uopce sada u Backoj Palanci?

Moze li netko napisati nesto vise o suradnji nasa dva kluba prije rata ako je upucen?

Da li je netko iz Iloka igrao zapazenu ulogu u Vasem klubu?

Posto vise iz nekih privatnih razloga (ali me svejedno zanima povijest-istorija) ne pratim Fruskogorac, zanima me kakva je sada suradnja ova dva kluba, da li i dalje postoji medjusobna razmjena igraca, zasto se ne igraju prijateljske utakmice ova dva kluba, pa nismo na kraj svijeta?

Postoji li neki video ili mozda slike vase utakmice koju ste u kupu igrali protiv Hajduka iz Splita, nigdje ne mogu da nadjem ?

Eto ako netko zna nesto vise o tome, neka napise.

Inace cestitam vam na ponovnom ulasku u 2 ligu i veoma dobrom startu u istoj, nadam se da cete ako ne ove, onda bar sljedece sezone uci u prvu ligu.

Pozdrav iz Iloka
Nazad na vrh Ići dole
BraneBP




Број порука : 38
Join date : 30.07.2014
Локација : Juzno-Backi okrug

Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti?   Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti? Icon_minitimeNed Sep 14, 2014 1:37 pm

Поздрав за Вас Дунав, лепо што сте се јавили.

Од овога свега ја знам само да је у Бачкој играо најбољи играч из Илока а један од најбољих играча Бачке, Петар Ремете. Из Фрушкогорца је прешао у Бачку и код нас играо пар сезона и у то време био најбољи стрелац друге лиге Југославије. Након тога одлази директно у Динамо из Загреба и мислим да је две сезоне био други или трећи најбољи стрелац прве лиге Југославије.
Nazad na vrh Ići dole
LjubiteljFudbala

LjubiteljFudbala


Број порука : 234
Join date : 24.07.2014
Локација : Stadion

Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti?   Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti? Icon_minitimeNed Sep 14, 2014 1:48 pm

Na pravo mesto ste postavili temu. Hvala na cestitkama.
Ja mislim da ne postoji nikakav video sa cetvrtfinala kupa protiv Hajduka jer je 1969 godina u pitanju a slike mozda imaju u klubu ja do sad nisam video. Nek svako kaze sta zna taman cete dobiti sve odgovore :D
Nazad na vrh Ići dole
Dunav

Dunav


Број порука : 38
Join date : 14.09.2014
Локација : Ilok

Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti?   Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti? Icon_minitimeNed Sep 14, 2014 2:01 pm

Decki, hvala vam na odgovorima. Da, Petar Remete je bas bio igracina, u Iloku je Remete inace dosta poznato prezime i dosta njih je igralo zapazeno za nas Fruskogorac, a imali smo i trenera Remetu.

Zanima me kakva je sad suradnja ova dva kluba, nacuo sam da se dan danas neki igraci iz Backe nadju kod nas, bio je i jedan odlican igrac iz Celareva. Ne znam zasto nema prijateljskih utakmica nasa dva kluba, pa samo par km smo udaljeni, mislim da je to velika steta.

Inace ne znam koliko ste upuceni, no prije rata je nas klub svake godine organizirao turnire gdje su igrali po 4 kluba, Backa je bila redovan gost, igrali su jos tu i Hajduk, Dinamo Z, Vojvodina itd..

Evo vam ovdje jedan link koji vam moze pomoci ako cete praviti neki vremeplov Backe Palanke, u kojim ligama ste igrali, koja mjesta osvajali itd..  ovdje sve ima

Inace stanje kod nas je katastrofalno, nema se novaca cak ni za zalijevanje terena, kadar je toliko tanak da se ekipa ne moze sastaviti bez par juniora, drago mi je da je Backa izasla iz financijskih problema koje sam cuo da imate.

Svakako da cu ove sezone bar 2,3 puta, koliko mi obaveze dopuste, posjetiti neku vasu utakmicu.

EDIT-vidim da ne mogu linkove staviti, pa kad budem mogao poslat cu vam taj link
Nazad na vrh Ići dole
LjubiteljFudbala

LjubiteljFudbala


Број порука : 234
Join date : 24.07.2014
Локација : Stadion

Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti?   Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti? Icon_minitimeNed Sep 14, 2014 2:11 pm

Prvih 7 dana od registrovanja se ne moze staviti link i ja sam probao kad sam se registrovao :D Ako znate da saljete poruku mozete meni pa cu ja postaviti. Inace ima vec napravljena tabela video sam negde o sezonama Backe gde je ucestvovala.

Nadam se da cete se izvuci iz krize, mi smo u 5 do 12 Smile


Nazad na vrh Ići dole
zivanov




Број порука : 5
Join date : 18.08.2014

Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti?   Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti? Icon_minitimeNed Sep 14, 2014 2:52 pm

ja sam bio na turniru o kojem govorite tada sam gledao mec backa dinamo 2 0 je bilo ne znam ko je osvoji mislim vojvodina ali igralo je te sezone vise od cetiri ekipe mislim vojvodina dinamo partizan hajduk backa i fruskogorac
1972 godina je u pitanju sigurno dete sam bio sa ocem isao a posle sam gledao backu i u osijeku crvenki zrenjaninu cak sam backu gledao na kantridi u rijeci to je ta sezona prvenstvo rijeka bila druga liga a ja na moru sa roditeljima lepe uspomene
koja je liga fruskogorac sada u hrvatskoj
Nazad na vrh Ići dole
Dunav

Dunav


Број порука : 38
Join date : 14.09.2014
Локација : Ilok

Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti?   Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti? Icon_minitimeNed Sep 14, 2014 3:20 pm

zivanov ::
ja sam bio na turniru o kojem govorite tada sam gledao mec backa dinamo 2 0 je bilo ne znam ko je osvoji mislim vojvodina ali igralo je te sezone vise od cetiri ekipe mislim vojvodina dinamo partizan hajduk backa i fruskogorac
1972 godina je u pitanju sigurno dete sam bio sa ocem isao a posle sam gledao backu  i u osijeku crvenki zrenjaninu cak sam backu gledao na kantridi u rijeci to je ta sezona prvenstvo rijeka bila druga liga a ja na moru sa roditeljima lepe uspomene
koja je liga fruskogorac sada u hrvatskoj

Moguce daje bilo i vise timova, bili su to bas jaki turniri, mada su ove jace ekipe cesto dolazile sa rezervnim sastavom.

Fruskogorac igra Međužupanijsku ligu Osijek- Vinkovci

Međužupanijska liga Osijek- Vinkovci je četvrti stupanj nogometnih natjecanja u Hrvatskoj. Ova liga nastaje 2011. nakon ukidanja 4. HNL- istok. U ligi sudjeluju nogometni klubovi sa područja Osječko-baranjske županije i Vukovarsko-srijemske županije. Prvoplasirani klub prelazi u viši rang - 3.HNL- istok , a posljednji ispadaju u 1. ŽNL Osječko-baranjsku ili 1. ŽNL Vukovarsko-srijemsku ovisno o teritorijalnoj pripadnosti.

Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti? TBjXjIn
Nazad na vrh Ići dole
Pera

Pera


Број порука : 914
Join date : 17.08.2014
Локација : Bačka Palanka

Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti? Empty
PočaljiNaslov: Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti?   Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti? Icon_minitimePon Sep 15, 2014 1:19 am

Paja Danilov je bio veoma poznat igrač a nažalost je umro pre 2-3 godine. Živeo je u Kalošu blizu Sladare i Sintelona.
Nazad na vrh Ići dole
Dunav

Dunav


Број порука : 38
Join date : 14.09.2014
Локација : Ilok

Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti?   Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti? Icon_minitimePon Sep 15, 2014 1:24 pm

Pera ::
Paja Danilov je bio veoma poznat igrač a nažalost je umro pre 2-3 godine. Živeo je u Kalošu blizu Sladare i Sintelona.

Hvala ti na informaciji. Zao mi je da je umro, toliko sam novina procitao i uvijek je bio jedan od najboljih nasih igraca, prava kobra u sesnajstercu.

Da li je i kod vas u Backoj ostavio nekog traga?
Nazad na vrh Ići dole
BraneBP




Број порука : 38
Join date : 30.07.2014
Локација : Juzno-Backi okrug

Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti?   Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti? Icon_minitimePet Sep 19, 2014 2:14 am

Ако се не варам Паја је играо једну сезону и за Војводину из Товаришева. За Бачку је играо више сезона и то у периоду док је Бачка играла другу лигу негде почетком и половином седамдесетих.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti?   Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Suradnja Iloka i Backe Palanke u proslosti?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Vesti iz Backe Palanke
» Devojke iz Backe Palanke
» Vase slike Backe Palanke
» Izgradnja i rekonstrukcija Backe Palanke
» Uprava Backe

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Forum :: Backa Palanka-
Skoči na: