Lajkujte nasu fejsbuk stranicu https://www.facebook.com/fkbacka.bp

PrijemPrijem  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

Share | 

Backine legende

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Admin
Admin

Број порука : 92
Локација : Backa Palanka

PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Ned Avg 10, 2014 12:14 am

Gospodin Ilic nam je rekao da prenesemo ovo pa evo u celosti...

Hteo bih da vam kazem da se ne osecam kao legenda "Backe" jer ima mnogo boljih i vecih igraca koji su mnogo dali klubu , neko igrom a neko radom u klubu. Po mom misljenju najveca legenda u "Backoj" je pokojni Slavko Maletin posto je ostavio traga kao igrac odnosno golman a najvise kao predsednik kluba jer je zahvaljujuci njemu "Backa" bila 15 godina zaredom bila u drugoj ligi stare jugioslavije sto je malo kome uspelo. Uz duzno postovanje ostalim legendama Remeteu,Placovu,Lemicu, Miskovu i ostalima. Sto se mene tice drago mi je da sam bio u klubu sa velikom tradicijom i igrao sa dobrim i velikim igracima kao sto su golman Djuric, Ilija Jovanovic, Josif Iilic ,Simicic i ostali da ih ne spominjem sve. Ja sam rodjen u Feketicu 1952. godine. U FK "Jadran" sam igrao do osamnaeste godine zatim sam otisao u FK "AIK" Backa Topola odatle dolazim u FK BACKU 1974. godine do 76-posle toga sam igrao u FK Vrbasu jos 4 godine da bih se posle toga vratio u FK "Jadran " iz Feketica i tu igrao do svoje pedesete godine aktivno!!!

Evo i slika Vladimira Ilica iz mladjih dana u dresu Backe.

Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Admin
Admin

Број порука : 92
Локација : Backa Palanka

PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Ned Avg 10, 2014 12:18 am

Legende su uvek skromne. Mogli bi ovi mladji igraci da nauce po nesto od stare garde.

Hvala gospodinu Ilicu na tekstu i slici. Dobili smo jos neke slike koje cemo staviti u temu "FK Backa - stare slike".
Nazad na vrh Ići dole
LjubiteljFudbala

Број порука : 221
Локација : Stadion

PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Ned Avg 10, 2014 6:43 am

Bravo za ovo!  cheers 
Gospo'n Ilicu svaka cast u ime nas koji navijamo za Backu i znamo sta je ona nekad bila i kakvi su igraci igrali za nas.
Stvarno je jako lepo citati ovakve pozitivne i lepe stvari.
Sve najbolje.
Nazad na vrh Ići dole
Vojvoda

Број порука : 349
Локација : Stevana Supljikca

PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Pon Avg 11, 2014 2:29 pm

Super! Generacija sa Vladom Ilicem, Josifom Ilicem i ostalima je bila jedna od najjacih ali kad je ta generacija otisla onda je usledio period stagnacije sve do kraja osamdesetih kad smo formirali mozda i najjaci tim koji se prosetao kroz medjurepublicku, usao u jedinstvenu drugu ligu i tamo u prvom delu sezone bio u samom vrhu u konkurenciji tada jakih OFK Beograda, Olimpije iz Ljubljane, Borca iz Banjaluke, Proletera iz Zrenjanina. Nazalost na polusezoni je otisao ceo tim, para nije bilo i igraci su prodati u prvoligase i drugoligase i na kraju smo bili treci od nazad i ispali.

Dajte jos ovakvih "intervjua".
Nazad na vrh Ići dole
Младеново за Бачку навија

Број порука : 4

PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Ned Avg 17, 2014 2:51 pm

овакве ствари је лепо прочитати,ја имам 15 година и не знам све ове детаље иако ме занима историја Бачке,овде сам доста прочитао.клуб овог реномеа заслужује један овакав форум.тема је одлична
Nazad na vrh Ići dole
LjubiteljFudbala

Број порука : 221
Локација : Stadion

PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Pon Avg 18, 2014 4:40 am

Svaka cast momce. Vec sa 15 godina si prepoznao da treba navijati za klub iz svoje opstine.
Nazad na vrh Ići dole
Gogi

Број порука : 145

PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Pon Sep 15, 2014 9:33 am

Svaka cast Palancani moji!Nadam se da ce i neki igrac iz novijeg vremena jednog dana biti legenda.Backu pratim povremeno oko 10 godina ali u poslednje vreme kako sam stariji tako sve vise pratim i sve vise navijam za klub svoga grada.
Nazad na vrh Ići dole
Gogi

Број порука : 145

PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Uto Sep 23, 2014 3:33 pm

Zaboravio sam reci,mozda je bolje temu nazvati najbolji igraci koji su igrali u Backoj mada dosta fali.Kazem zato sto kad se kaze legenda kluba pomisli se prvo na Slavka Maletina Vavu jer on je nastupao kao igrac 10-15 godina a kao rukovodilac bio tu decenijama.Sasa Drakulic jeste bio sjajan igrac,veci od Vave ali nije legenda Backe nego jedan od najboljih igraca koji je igrao u plavom dresu.
Nazad na vrh Ići dole
patriota-pancevo

Број порука : 594

PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Pon Apr 20, 2015 11:58 am

Lepo se deo foruma zove pogled unazad vi samo unazad i mozete da gledate.

Wink
Nazad na vrh Ići dole
miletesic01

Број порука : 1580

PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Uto Apr 21, 2015 4:39 am

Ko ima proslost ima sansu da ima i buducnost a u sadasnjosti mi smo u PLS
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Backine legende   

Nazad na vrh Ići dole