Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lajkujte nasu fejsbuk stranicu https://www.facebook.com/fkbacka.bp
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Backine legende

Ići dole 
+16
Gogi
Младеново за Бачку навија
BraneBP
Напред Бачка
LosmiLPI
Vojvoda
majstorBP
Joca
IstocnaTribina
ПлавоБели
LjubiteljFudbala
ZarkoPG89
dunavska76neman
Лаза94БП
Admin
Kleka
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin


Број порука : 92
Join date : 23.07.2014
Локација : Backa Palanka

Backine legende - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Backine legende - Page 3 Icon_minitimeNed Avg 10, 2014 12:14 am

Gospodin Ilic nam je rekao da prenesemo ovo pa evo u celosti...

Hteo bih da vam kazem da se ne osecam kao legenda "Backe" jer ima mnogo boljih i vecih igraca koji su mnogo dali klubu , neko igrom a neko radom u klubu. Po mom misljenju najveca legenda u "Backoj" je pokojni Slavko Maletin posto je ostavio traga kao igrac odnosno golman a najvise kao predsednik kluba jer je zahvaljujuci njemu "Backa" bila 15 godina zaredom bila u drugoj ligi stare jugioslavije sto je malo kome uspelo. Uz duzno postovanje ostalim legendama Remeteu,Placovu,Lemicu, Miskovu i ostalima. Sto se mene tice drago mi je da sam bio u klubu sa velikom tradicijom i igrao sa dobrim i velikim igracima kao sto su golman Djuric, Ilija Jovanovic, Josif Iilic ,Simicic i ostali da ih ne spominjem sve. Ja sam rodjen u Feketicu 1952. godine. U FK "Jadran" sam igrao do osamnaeste godine zatim sam otisao u FK "AIK" Backa Topola odatle dolazim u FK BACKU 1974. godine do 76-posle toga sam igrao u FK Vrbasu jos 4 godine da bih se posle toga vratio u FK "Jadran " iz Feketica i tu igrao do svoje pedesete godine aktivno!!!

Evo i slika Vladimira Ilica iz mladjih dana u dresu Backe.

Backine legende - Page 3 1146714_313898298746813_1625658244_n
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Број порука : 92
Join date : 23.07.2014
Локација : Backa Palanka

Backine legende - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Backine legende - Page 3 Icon_minitimeNed Avg 10, 2014 12:18 am

Legende su uvek skromne. Mogli bi ovi mladji igraci da nauce po nesto od stare garde.

Hvala gospodinu Ilicu na tekstu i slici. Dobili smo jos neke slike koje cemo staviti u temu "FK Backa - stare slike".
Nazad na vrh Ići dole
LjubiteljFudbala

LjubiteljFudbala


Број порука : 234
Join date : 24.07.2014
Локација : Stadion

Backine legende - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Backine legende - Page 3 Icon_minitimeNed Avg 10, 2014 6:43 am

Bravo za ovo!  cheers 
Gospo'n Ilicu svaka cast u ime nas koji navijamo za Backu i znamo sta je ona nekad bila i kakvi su igraci igrali za nas.
Stvarno je jako lepo citati ovakve pozitivne i lepe stvari.
Sve najbolje.
Nazad na vrh Ići dole
Vojvoda

Vojvoda


Број порука : 376
Join date : 29.07.2014
Локација : Stevana Supljikca

Backine legende - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Backine legende - Page 3 Icon_minitimePon Avg 11, 2014 2:29 pm

Super! Generacija sa Vladom Ilicem, Josifom Ilicem i ostalima je bila jedna od najjacih ali kad je ta generacija otisla onda je usledio period stagnacije sve do kraja osamdesetih kad smo formirali mozda i najjaci tim koji se prosetao kroz medjurepublicku, usao u jedinstvenu drugu ligu i tamo u prvom delu sezone bio u samom vrhu u konkurenciji tada jakih OFK Beograda, Olimpije iz Ljubljane, Borca iz Banjaluke, Proletera iz Zrenjanina. Nazalost na polusezoni je otisao ceo tim, para nije bilo i igraci su prodati u prvoligase i drugoligase i na kraju smo bili treci od nazad i ispali.

Dajte jos ovakvih "intervjua".
Nazad na vrh Ići dole
Младеново за Бачку навија




Број порука : 4
Join date : 17.08.2014

Backine legende - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Backine legende - Page 3 Icon_minitimeNed Avg 17, 2014 2:51 pm

овакве ствари је лепо прочитати,ја имам 15 година и не знам све ове детаље иако ме занима историја Бачке,овде сам доста прочитао.клуб овог реномеа заслужује један овакав форум.тема је одлична
Nazad na vrh Ići dole
LjubiteljFudbala

LjubiteljFudbala


Број порука : 234
Join date : 24.07.2014
Локација : Stadion

Backine legende - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Backine legende - Page 3 Icon_minitimePon Avg 18, 2014 4:40 am

Svaka cast momce. Vec sa 15 godina si prepoznao da treba navijati za klub iz svoje opstine.
Nazad na vrh Ići dole
Gogi

Gogi


Број порука : 149
Join date : 14.09.2014

Backine legende - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Backine legende - Page 3 Icon_minitimePon Sep 15, 2014 9:33 am

Svaka cast Palancani moji!Nadam se da ce i neki igrac iz novijeg vremena jednog dana biti legenda.Backu pratim povremeno oko 10 godina ali u poslednje vreme kako sam stariji tako sve vise pratim i sve vise navijam za klub svoga grada.
Nazad na vrh Ići dole
Gogi

Gogi


Број порука : 149
Join date : 14.09.2014

Backine legende - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Backine legende - Page 3 Icon_minitimeUto Sep 23, 2014 3:33 pm

Zaboravio sam reci,mozda je bolje temu nazvati najbolji igraci koji su igrali u Backoj mada dosta fali.Kazem zato sto kad se kaze legenda kluba pomisli se prvo na Slavka Maletina Vavu jer on je nastupao kao igrac 10-15 godina a kao rukovodilac bio tu decenijama.Sasa Drakulic jeste bio sjajan igrac,veci od Vave ali nije legenda Backe nego jedan od najboljih igraca koji je igrao u plavom dresu.
Nazad na vrh Ići dole
patriota-pancevo

patriota-pancevo


Број порука : 594
Join date : 20.04.2015

Backine legende - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Backine legende - Page 3 Icon_minitimePon Apr 20, 2015 11:58 am

Lepo se deo foruma zove pogled unazad vi samo unazad i mozete da gledate.

Wink
Nazad na vrh Ići dole
miletesic01




Број порука : 1695
Join date : 01.04.2015

Backine legende - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Backine legende - Page 3 Icon_minitimeUto Apr 21, 2015 4:39 am

Ko ima proslost ima sansu da ima i buducnost a u sadasnjosti mi smo u PLS
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Backine legende - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Backine legende   Backine legende - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Backine legende
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Forum :: Pogled unazad-
Skoči na: