Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lajkujte nasu fejsbuk stranicu https://www.facebook.com/fkbacka.bp
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?

Ići dole 
+19
nagib
Joca
Ivica
DimaBP
Miki Veliki
NikolaRadjenovic
JovanRaskovic
majstorBP
Kleka
Dunav
Gogi
Ventilvoje
napredBacka
Pera
Rale BP
vlada budala
LjubiteljFudbala
dunavska76neman
Danac
23 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Sledeći
AutorPoruka
napredBacka




Број порука : 105
Join date : 04.08.2014

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 8 Icon_minitimePet Jan 06, 2017 11:50 am

Slom susednih opstina nam ide na ruku samo kratkorocno jer ce deo tih ljudi zavrsiti u Palanci koja je ipak razvijena ako je uporedimo sa Bacom, Backim Petrovcem, Sidom, Ilokom i obliznjim Odzacima. Treba nas grad predstaviti sto bolje cak i boljim mestom nego sto jeste inace ce Novi Sad usisati i to malo a onda i nas. Dugorocno slom tih opstina nije dobar jer odakle ce posle ljudi dolaziti? S obzirom na los natalitet i migracije bez novih ljudi izumrecemo kao 95 posto sredina u Srbiji a to niko od nas ne zeli. Za BP izboriti se moramo. Naterati politicare da ne kradu 70 posto a 30 uloze nego bar pola pola odmah ce se osetiti razlika.
Nazad na vrh Ići dole
Ventilvoje

Ventilvoje


Број порука : 1499
Join date : 14.05.2015

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 8 Icon_minitimePet Jan 06, 2017 12:39 pm

da kradu bar pola umesto 70 posto Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 8 1353276769
Nazad na vrh Ići dole
NikolaRadjenovic

NikolaRadjenovic


Број порука : 173
Join date : 11.08.2014
Локација : Стадион Славко Малетин Вава!

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 8 Icon_minitimeNed Jan 15, 2017 12:55 pm

Dobro kaze covek Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 8 1353276769 Meni se cini da ovaj Susnica radi isto sto i njegovi prethodnici odnosno nista. Izuzev tog klizalista sta je jos u gradu uradjeno? Nije od juce na vlasti. Nema nama boljitka a pare ce potrositi isto kao i njegovi prethodnici koji su pare potrosili a nisu napravili nista osim Kertesa.
Nazad na vrh Ići dole
Rale BP




Број порука : 108
Join date : 20.08.2014

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 8 Icon_minitimeUto Jan 17, 2017 1:28 pm

Naravno da nije bolji ali krivi smo mi jer sve pustamo, ne dizemo glas i mogu da rade sta im je volja. Najgore je predati se i pustiti grad da propada. Pogledajte Suboticu a pogledajte Novi Sad. Novosadjani su po prirodi mnogo agresivniji, autonomasi ce i u rat ako treba po cenu zivota koliko mrze Beograd i koliko ga vide kao konkurenciju iako nisu u istom rangu, Subotica je do pre par decenija bila u rangu Novog Sada ranije i veca ali mentalitet slican nasem. Danas Novi Sad ima 3 puta vise stanovnika i 10 puta veci uticaj od Subotice. Subotica na kraju nije dobila ni univerzitet koji je toliko cekala nego ima isturene fakultete Novosadskog univerziteta samim tim ostali su uskraceni za mnogo sto sta. Moramo se okrenuti sebi i izgraditi neki svoj loklani identitet, kroz fudbal vec postoji i iako se sve to cini maleno od malih stvari se krece. Neka zivi Backa Palanka cheers
Nazad na vrh Ići dole
dunavska76neman

dunavska76neman


Број порука : 239
Join date : 25.07.2014

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 8 Icon_minitimeUto Jan 17, 2017 1:38 pm

Slazem se. Ko je verovao da ce Backa kad je bila poslednja u 4. ligi biti danas u drustvu CZ/PAR/VOJ,RDN...Danas smo sa njima rame uz rame sve se moze sa pravim ljudima. Jasno je da na vlasti nece biti pravih ljudi ali i "publika" moze bar malo da pomogne Wink
Nazad na vrh Ići dole
LjubiteljFudbala

LjubiteljFudbala


Број порука : 234
Join date : 24.07.2014
Локација : Stadion

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 8 Icon_minitimeUto Jan 17, 2017 2:12 pm

Kad bi nas bilo 150 a ne 20 koji ovde koliko toliko redovnije pisu i razmisljaju ovako problema ne bi bilo ali i ovaj broj iznenadjuje. Dok je ovakve omladine ne plasim se za grad sto vise mladih ljudi da se uclani ovde umesto sto se opijaju po ulicama i ruse kante i cvece, unistavaju tek posadjeno drvece. Takvih je uvek bilo i uvek ce biti ali treba gledati da taj broj ne raste nego opada a da se ljudi okrenu pravim vrednostima.
Nazad na vrh Ići dole
NikolaRadjenovic

NikolaRadjenovic


Број порука : 173
Join date : 11.08.2014
Локација : Стадион Славко Малетин Вава!

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 8 Icon_minitimeSub Feb 25, 2017 4:02 pm

Svakako smo jedan od zivljih manjih gradova ali danas kao da je bila gradska slava, dunavski bal i slicno... Kako bi bili dobro da grad uvek bude ovako ziv kao danas. Sa svih strana gomile pre svega mladih ljudi hrle u centar, lokali prepuni, fike, supermarketi..Moramo vrsiti pritisak na politicare da otvore nekoliko firmi, zapretiti protestima!
Nazad na vrh Ići dole
Danac

Danac


Број порука : 100
Join date : 24.07.2014

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 8 Icon_minitimeČet Mar 09, 2017 4:29 am

Politicari da prestanu da lazu, potrebno je otvoriti vise preduzeca na ovu velicinu grada i opstine kako bi mladi opstali. Ja nikada nisam bio clan partije i nisam mogao da nadjem ni iole pristojan posao pa sam morao da idem u inostranstvo da zaradim. Tamo sam imao odlicnu platu ali ne i neki drustveni zivot. Bilo mi je ipak tesko da se vratim s obzirom na to da sam tako imao sigurnost a u BP sam se vracao sa idejom privatnog biznisa jer sam skupio dovoljno da ulozim u nesto sto sam i uradio od cega danas i zivim. Ovde sam se i ozenio u poznim mladim godinama Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 8 1353276769 Voleo bih da mladi Palancani ne moraju da idu izvan zemlje u potrazi za poslom jer bez obzira koliko coveku tamo negde bilo generalno lose ako on ima posao dostojan coveka i solidnu zaradu tesko da ce ga nesto povuci nazad.
Nazad na vrh Ići dole
Joca




Број порука : 229
Join date : 24.07.2014

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 8 Icon_minitimeNed Mar 12, 2017 6:36 am

U petak sam bio u Osijeku i Vinkovcima. Vinkovci su manji grad pa i nisam iznenadjen ali kad sam video sablasno prazan centar Osijeka zapitao sam se sta nije u redu pa sam malo proguglao kad sam dosao kuci. Izgleda je Hrvatsku a pre svega Slavoniju zahvatilo ogromno iseljavanje mladih nakon ulaska u EU 2013 godine.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/foto-ovako-izgleda-propast-osijek-sablasno-prazan-svaki-drugi-obrt-zatvoren/888315.aspx

http://www.vecernji.hr/hrvatska/osjecki-studenti-izlozbom-upozoravaju-nije-to-nekakav-nerealni-futurizam-nastavi-li-se-iseljavanje-2032-godine-osijek-ce-biti-prazan-grad-1147561

Ovo je posebno intresantno. Od tridesetak njegovih poznanika ostao je jedini u gradu Shocked

http://www.24sata.hr/news/tuga-slavonije-osjece-rodni-grade-svijet-tvoju-djecu-krade-513815

Tacno me je uhvatila neka depresija i strah da se i nama tako nesto nece desiti i da ce cak i Novi Sad puci kao Osijek i postati prazan a kamoli Palanka. Dzaba Osijeku sva ona lepota barokni stari grad, prelepi trg, jedan lep bulevar, setaliste uz Dravu i par gradskih blokova koji podsecaju da je Osijek grad a ne varos kad u centru nema zive duse. Utakmice prvoligasa NK Osijeka ako se izuzmu dve tri najvece utakmice nisu gledanije od utakmica FK Backe iako je rec o skoro tri puta vecem gradu i cetvrtom po velicini grada u Hrvatskoj. Imali su jaci natalitet od Srbije a sad ih je pokosio talas negativnih migracija, prica se da je u Osijeku bez okoline trenutno svega 70 000 stanovnika iako su imali i 140 000 pre rata a 180 000 sa okolinom. Kad se uzme da je migrirala omladina od 20-40 godina stvarno covek da se zapita.

Mi ne smemo to dopustiti Palanka mora da bude suprotan primer ja verujem da se necemo predati Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 8 1353276769
Nazad na vrh Ići dole
nagib

nagib


Број порука : 875
Join date : 08.11.2015

Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 8 Icon_minitimeNed Mar 12, 2017 12:41 pm

Joco
Veoma je jednostavno sprečiti odlazak ljudi . Daš im normalne plate i spuštiš silne namete.
Kako se to neće desiti , tako će se iseljavanje nastaviti.

Jednostavno i logično. A ko sluša palamuđenje političara i veruje u njihove laži , neka se ne žali i neka uživa u toj lažnoj slici života ...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?   Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku? - Page 8 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako privuci mlade ljude u Backu Palanku?
Nazad na vrh 
Strana 8 od 16Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Sledeći
 Similar topics
-
» Statistike i zanimljivosti vezane za Backu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Forum :: Backa Palanka-
Skoči na: